Informatyka może wydawać się przedmiotem przede wszystkim rozrywkowym. Uczniowie przecież na zajęciach z tej dziedziny spędzają czas przy komputerach i zaznajamiają się z różnymi programami. Jednak, jeśli zależy nam na pełnym poznaniu tego przedmiotu, nie możemy pominąć zagadnień teoretycznych. To właśnie one są osią napędową informatyki i to dzięki nim będziemy mogli poszerzać nasze umiejętności. Czego dowiemy się z podręcznika do tego przedmiotu dla klas trzecich informatyka 3 dostępne m.in. w TaniaKsiazka.pl? Czy jego autorzy postawili nacisk wyłącznie na wiedzę teoretyczną, czy znajdzie się w nim i miejsce na odrobinę praktyki?

Bez jednego nie ma drugiego

Bez umiejętności teoretycznych nie będziemy w stanie pracować praktycznie. To samo dzieje się, gdy spojrzymy w drugą stronę. Praktyka w pewien sposób pozwala nam oswoić się z teorią, dzięki czemu ta przestaje być tak groźna, bo niejasna. Jeśli czegoś nie rozumiemy, warto spróbować poszukać wytłumaczenia w naszym życiu codziennym. Kiedy uda nam się coś zobaczyć, łatwiej będzie to nazwać, wyjaśnić i wytłumaczyć w słowach. Co warto wiedzieć o przedmiocie, jakim jest informatyka? To przede wszystkim ścisły kierunek nauki, który w przyszłości (jeśli zdecydujemy się na studia informatyczne w tym kierunku) będzie od nas wymagał nauki języka programowania. Jednocześnie należy zauważyć, że obecnie jest to jedna z najbardziej opłacalnych pod względem finansowym ścieżek kariery.

Podręcznik i praktyka

Dobrze dobrany podręcznik do zajęć to już pół drogi do sukcesu. Niemniej jednak musimy jeszcze zaglądać do niego regularnie i wprowadzić w swoje życie nawyk rozwiązywania proponowanych przez twórców ćwiczeń i zadań. Jeśli to dla nas za mało lub uważamy, że stać nas na więcej, możemy poprosić nauczyciela prowadzącego ten przedmiot o dodatkowe wskazówki oraz materiały. Warto też szukać informacji na specjalistycznych forach internetowych czy na grupach skupiających się na nauce. Co możemy zatem zrobić, aby poprawić swoje zdolności informatyczne? Przede wszystkim ćwiczyć i stale eksplorować kolejne zagadnienia.